This is preheader text. Some clients will show this text as a preview.
 

Het beste van Mister Motley in je postvak

Essay

De maatschappelijke hang naar hekserij is terug van (nooit) weggeweest. Vanaf de middeleeuwen werden (voornamelijk) vrouwen beschuldigd van tovenarij, seksuele losbandigheid en duivelsaanbidding. Deze angst leidde tot tienduizenden martelingen en executies in Europa en Noord-Amerika. Dit doet Ivana Kalas de vraag stellen: als vrouwen die van hekserij beschuldigd waren zo’n vreselijk lot wachtte, waarom durven we onszelf nu dan de identiteit van heks aan te meten?

Auteur:
Ivana Kalas
Lees ›
Advertentie

Ook adverteren op mistermotley.nl? Stuur dan een mail naar advertenties@mistermotley.nl

Essay

Op zaterdag 14 februari opende The sound of night falling in the other room, de solotentoonstelling van Bart Lunenburg in Galerie Caroline O’Breen in Amsterdam. Voor zijn beeldende projecten doet Bart regelmatig onderzoek. ‘Als kunstenaar wonend in deze stad, en met hout als belangrijkste materiaal in mijn praktijk en met een grote liefde voor architectuurhistorie, ben ik nieuwsgierig naar de verdwenen houten huizen van Amsterdam. Naar de verborgen houtconstructies die schuilgaan achter gestucte plafonds en witte muren, verborgen achter monumentale gevels en de klinkers van de straten. In mijn onderzoek ben ik verschillende verborgen bouwlagen tegengekomen die ons dagelijks dragen en omhullen, zonder dat we het doorhebben. Dit onderzoek naar historische verhalen en stedenbouwkundige processen, bekeken vanuit het perspectief van houtbouwtradities, vormt de basis voor nieuwe installaties, sculpturen en foto’s.’ Vandaag publiceren we de Engelse vertaling van Barts essay dat voortgekomen is uit dit onderzoek, naar aanleiding van de Warmoes Biënnale die op 7 maart opent en waar Barts werk te zien is.

Auteur:
Bart Lunenburg
Lees ›

Podcast

Deze week is Ernest Anna Bessems te gast bij Kunst is Lang. In zijn beelden en performances van staat het lichaam centraal, bijvoorbeeld in de metershoge mensfiguren die hij maakte bij elk van de zeven christelijke zonden. Ze gaven de abstracte emoties die je normaal gesproken alleen vanbinnen voelt een fysieke gestalte, en werden vergezeld door een performance. Bessems pleit ervoor om de band met ons eigen lichaam beter te onderzoeken, juist nu we steeds meer tijd in het digitale domein doorbrengen.

Auteur:
Luuk Heezen
Lees ›
Copyright © 2026 Stichting Mister motley, All rights reserved. U ontvangt deze e-mail omdat u zich geregistreerd heeft en/of omdat u geabonneerd bent op onze nieuwsbrief. Wilt u deze nieuwsbrief niet meer ontvangen, dan kunt u zich hier uitschrijven.
mistermotley.nl    redactie@mistermotley.nl    instagram    facebook
Stichting Mister Motley Amsterdam