KUNST IS LANG: Sophie Steengracht
354 – Sophie Steengracht
Deze week is Sophie Steengracht te gast bij Kunst is Lang. Sophie maakt tekeningen, schilderijen en etsen van de natuur, op een manier die sferisch en bezield is. De verf die ze gebruikt destilleert ze uit de planten die ze teelt in haar volkstuin en ze maakt gebruik van plantmateriaal dat overblijft zoals de basten van pruimen- en kersenbomen die net zijn gesnoeid.
In het voorjaar zijn het brandnetels, in de herfst besjes. Middels haar werk laat Sophie ons de krachtige planten, koralen en wortelstelsels zien waar we als mens zoveel aan te danken hebben en hoopt met haar werk onze verbinding met de natuur te versterken.
In het Centraal Museum is op dit moment Dream of a Seed te zien, een tentoonstelling met werk van Sophie Steengracht en Lydia Radda. In het Utrecht lokaal zijn de bloemstillevens van de Franse kunstenaar Radda uit de Van Baaren Collectie te zien naast de hedendaagse werken van Steengracht.